O mně

Je těžký něco o sobě napsat. Ale tak začnu úplně obecně a třeba se z toho něco vyvine.

Narodila a vyrostla jsem v Praze. Je mi 26 let a jsem narozena ve znamení býka - tohle znamení na mě dokonale sedí - jsem cholerik, mám ráda pevné základy, a když se zabejčim nic se mnou nehne.
V současné době studuji na ČVUT.

To, že jsem velký knižní nadšenec je celkem jasný (proč bych jinak měla blog o knihách), knihy jsou můj oblíbený útěk od reality a každodenních strastí toho mého (ne)obyčejného života.

Až do druhého stupně základní školy jsem o knížku nezavadila ani pohledem - pak přišly prázdniny a já už neměla do čeho píchnout, takže jsem vytáhla zaprášenýho Harryho Pottera a začala číst. No a to byl podle mě ten moment, kdy se zrodila moje velká posedlost knižním světem.
Od té doby mi padlo pod ruku už nespočet knih a já už si neumím představit život bez nich. Nepohrdnu skoro žádnou knihou, ať už se jedná o klasiku, fantasy, YA a tak podobně. S knížkami je to podobně jako s filmama, člověk si musí vybírat titul i podle momentální nálady a celkového rozpoložení. Ne vždy máme náladu na tragický příběh a na druhou stranu, někdy nám je oddychovka málo.

Když už začnu něco číst nedokážu to nedočíst. I kdyby to byla ta nejhorší kniha na světě, musím prostě vědět, jak to skončí. A to je pro mě v téhle době, kdy mnoho knížek nezůstává u prvního dílu, celkem problém.
Jsem zarytý kávoholik a stejně jako by pro mě svět skončil zničením poslední knihy, rozdupání posledního zrnka kávy by pro mě znamenalo jasnou apokalypsu.

Psát blog o knihách jsem se rozhodla po dlouhém přemýšlení. Knižních blogů je velké množství a já jsem se nechtěla svést na vlně tohoto trendu. Čím dál víc jsem, ale zjišťovala, že by se mi hodilo nějaké to místo, kam bych svoje postřehy, připomínky a dojmy mohla zaznamenávat. A tak se zrodilo Between Paper and Mind.


"Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli."
-  Heine Heinrich
Žádné komentáře:

Okomentovat

Všem děkuji za komentář :)