5. července 2017

Blogtour 2017 | aneb zpověď autorů...


Je tomu už rok, co jsme s Melindou a Ivccou pořádaly blogtour. Tenkrát jsme moc nevěděly do čeho jdeme a i přesto, jsme si to užily natolik, že jsme se rozhodly to letos zopakovat!

Co je to vlastně blogtour? 
Určitě už jste někdy měli chuť kontaktovat svého oblíbeného spisovatele a aspoň trochu ho vyzpovídat. Dozvědět se něco ze zákulisí Vaší oblíbené knihy nebo si prostě jenom užít ten pocit, že komunikujete s někým, kdo stojí za knihou, která Vám zpříjemnila dlouhé chvíle. Sama Vám můžu říct, že psát si s autorem knihy, která Vás bavila a oslovila, je úžasný pocit a o to víc, když víte, že si na Vás někdo přes půl světa udělal čas a odpověděl na vaše otázky. No a právě v komunikaci s autory tkví celá blogtour :)

Krok za krokem...
 1. Do 31.7. se zaregistrujte do linkovače pod článkem.
 2. Vymyslete si otázku a tu pošlete na náš email blogtour.zpovedautoru@gmail.com, otázky se nesmí opakovat, takže buďte rychlí, ať Vám ji někdo nevyfoukne :) My Vám na email hned odpovíme, zda je otázka stále volná.
 3. A pak už to nejdůležitější, vyberete si autory, kterým svou otázku rozešlete a už jenom budete čekat na odpovědi. 
 4. Pokud blog nemáte nezoufejte! Zúčastnit se můžete i tak a my vaše nasbírané odpovědi zveřejníme na jednom z našich blogů, samozřejmě s uvedením vás jako autora :)
 5. Až budete mít sesbírané odpovědi napíšete nám informační mail a my vám obratem sdělíme den, kdy zveřejníte svůj článek (pokud blog nemáte, pošlete nám rovnou odpovědi, které jste od autorů získali).
 6. POZOR! Na získání odpovědí máte čas do 15.9., po tomto deadlinu začne zveřejňování vašich článků :)
 7. Délka blogtour se odvíjí od toho, kolik se vás zapojí (doufám, že hodně!), každý blogger bude mít svůj daný den, kdy svůj článek zveřejní - postupně tak dojde řada na všechny.
 8. Budeme rády, když projekt podpoříte sdílením, umístěním banneru na váš blog atd. Protože čím víc se vás zapojí, tím víc se toho od autorů dozvíme! :)
 9. Součástí vašeho článku může být i soutěž o drobnosti, které se vám podaří od autorů nasbírat (podepsané záložky a podobné "reklamní" předměty) nebo o jakoukoliv knižní cenu, která nějak souvisí s vámi oslovenými autory. Samozřejmě je tohle naprosto dobrovolné a zapojit se můžete i bez pořádání soutěže :)
Pár tipů...
 • Počítejte s tím, že ne každý autor vám odpoví a některým to zas může nějakou dobu trvat, takže rozhodně dlouho neotálejte a své emaily odešlete, co nejdříve a více autorům. Já jsem to minulý rok lehce podcenila :D
 • Pokud budete psát zahraničním autorům, nejspíš se neobejdete bez angličtiny. Pokud máte někdo s angličtinou problém nebo nevíte jak přesně svou otázku formulovat, neváhejte nám napsat na email (stále stejný blogtour.zpovedautoru@gmail.com :D) nebo mě kontaktujte přímo, ráda vám pomůžu :)
 • Autorův kontakt naleznete na jeho oficiálních stránkáchgoodreads nebo facebooku. Pokud náhodou budete v koncích, opět se můžete obrátit na mě a já se pokusím nějak pomoc (víc hlav, víc ví !).
 • Samozřejmě je důležité se v emailu autorovi nějak uvést a nevypálit na něj okamžitě vaši otázku :D Stačí pár slov o sobě, proč píšete právě jemu a ve zkratce vysvětlit co je to Blogtour.
 • A co napsat do svého článku ? Stačí nějaký krátký úvod a hlavně vaši otázku a odpovědi :) Případně už zmiňovanou soutěž.
 • Počet autorů není nijak omezený, ať už jich budete mít 50 nebo 1 :)
 • Nebojte se zeptat na nějaké podepsané drobnosti, pokud autor něco takového má k dispozici, určitě vám rád vyhoví :)
 • Všechny články zúčastněných blogerů budeme zveřejňovat na našich FB stránkách.
 • A hlavně si to nezapomeňte pořádně užít a oslavovat každou došlou odpověď ! :))


Doufám, že se k nám připojíte!
Pokud máte jakékoliv otázky určitě mě neváhejte kontaktovat - kdekoliv :D
Pro teď je to ode mne asi vše, užívejte prázdniny a nezapomeňte se mrknout na Prázdninový knižní sraz, který je už příští týden! <31 komentář:

 1. Ahoj, 13.7. som vám na vyššie uvedený mail poslala svoju otázku. Prišlo vám to?

  OdpovědětVymazat

Všem děkuji za komentář :)